Moneytree, s.r.o.

Cítíte, že to chce změnu? Zkuste práci z pláže!

Co byste řekli na to, vyměnit kancelářský open space za opravdový open space? Za dodělanou práci se odměnit čerstvým kokosem a o polední pauze si zaplavat v oceánu? Tak vypadá práce z pláže. Inspirujte se příběhem Stáni Mrázkové a změňte svůj život od základu – k lepšímu, šťastnějšímu, svobodnějšímu.

Stáňa Mrázková patří mezi TOP 10 online podnikatelů v Česku. Ještě před pár lety ovšem vypadala její realita úplně jinak. Bylo jí 26, bydlela v paneláku na periferii, krachovalo jí manželství i rodinný podnik a s dětmi se skoro nevídala.

Stáňa sebrala odvahu a změnila svůj život od základu. Začala podnikat a své know-how předávat dalším lidem. „Je potřeba přestat se chovat jako oběť a začít se svým životem něco dělat, vzít ho do svých rukou, protože nikdo jiný to za vás neudělá.“ říká Stáňa v rozhovoru pro Flowee.cz o klíčovém momentu, kdy zjistila, že rozhodnutí je ve finále vždy jen na vás samých. A to jak nějaké malé, tak i to velké.

Život žijeme jen jednou

To je pravda, proti které se nedá nic namítnout. Dnešní systém nás vede k tomu, abychom získali pocit, že naše situace nemá východisko. Zamotáváme se do sítě dluhů, stáváme se (dobrovolně!) závislými na vnějších faktorech jako jsou práce, výplata, kterou spolkne hypotéka, a dostáváme se tak do bludného kruhu, kdy koncem měsíce peněženka zeje prázdnotou a my se modlíme, aby už přišla další výplata. S touto realitou se ale nemusíme smířit, ba co víc – nemusí se to naší realitou ani stát. Stáňa si včas řekla razantní dost! „Opravdu chci být máma, která pohřbila všechny svoje sny, žije život bez lásky a vášně mezi zdmi paneláků na zaprášeném sídlišti? Je to vzor života, který chci svým dětem předat? Budou jednou stejně „šťastné“ jako jsem teď já? A najednou jsem tady zase byla já, moje sny o tom, že procestuju celý svět, navštívím Himálaj a zimy plné ostravského smogu vyměním za tropické destinace…“ Své sny si začala plnit.

Podnikání z pláže je synonymum digitálního nomádství

Základní myšlenka digitálního nomádství, a tedy i podnikání z pláže, je svoboda. Svoboda dělat to, co vás baví a naplňuje. Svobodně nakládáte s časem, protože můžete věnovat svému byznysu klidně jen pár hodin denně a zbytek dne smysluplně trávit se svými blízkými, anebo činnostmi, které vás těší víc. „Nemusím jako otrok někde vyměňovat svůj čas za peníze,“ pojmenovala trefně zaměstnanecký poměr Stáňa.

Jako digitální nomádi jste svobodní a můžete dělat (téměř) cokoliv téměř odkudkoliv. Vše, co potřebujete, je zásuvka a internet.

Jak podnikat z pláže? Zásadní je objevit, co je vaše vášeň

Podle Stáni je nejtěžší vydat se na exkurzi do hlubin svojí duše a najít svoje téma s velkým T. Něco, co vás bude těšit, naplňovat, ale také vám vydělávat peníze. O čem psát? Co lidem nabídnout, sdělit? To je to nejtěžší. I s hledáním sebe sama a svého tématu Stáňa pomáhá v rámci tzv. plážové přípravky, která předchází samotnému kurzu podnikání z pláže. Tam se čerstvý podnikatel dozví konkrétní kroky a postupy, které mu start do nového života ulehčí a pomohou mu vyvarovat se klasických začátečnických chyb.

Komu je kurz určený? „Pro ty, kdo si chtějí krok za krokem vybudovat základy svého online podnikání a začít prodávat své e-booky nebo jiné online vzdělávací produkty. Naučí se techniky online marketingu, které lze využít při prodeji čehokoli dalšího na internetu,“ představuje kurzy Stáňa a dodává: „Mezi mými klienty jsou nejen autoři e-booků, ale také autoři online kurzů, knih, seminářů, workshopů, meditací, zároveň také handmade tvůrci, lektoři osobního rozvoje, učitelé prvňáčků i puberťáků, učitelé jazyků, hudby a dalšího umění, lektoři jógy, pilates, porodní asistentky, fyzioterapeuti a lidé z mnoha dalších oborů.“

Chcete se dozvědět o digitálním nomádství víc? Jaká má pozitiva a negativa? Na co se připravit, než hodíte šéfovi kravatu na stůl a začnete do batohu balit notebook a šortky? Připravenému štěstí přeje. Zjistěte, co vlastně práce na volné noze obnáší. Čtěte zde