Moneytree, s.r.o.

Kolik peněz vám z domácnosti utíká úplně zbytečně?

Kde může domácnost ušetřit

Nižší jednotky tisíc. Spíš ale nižší desítky tisíc. Průměrná domácnost ročně na úvěrech, energiích, potravinách a dalších zbytečných výdajích přeplatí kolem 40 tisíc víc. To je víc než jeden průměrný plat. Dobrá zpráva je, že když vezmete rozum do hrsti, není zas tak těžké zjistit, kde může vaše domácnost ušetřit. A jak.

Kde může domácnost ušetřit? Zaměřte se na energie

Svět se mění a ceny energií s ním. Je fajn, když máte dodavatele, s kterým jste spokojení. Alespoň jednou za dva roky byste se však ze své spokojenosti měli vytrhnout a vyžádat si novou nabídku srovnání plateb za energie. Za plyn a elektřinu v bytě tak můžete ušetřit až 1500,- měsíčně. V rodinném domě dokonce dvakrát tolik.

Nemluvě o kancelářích, provozech a dalších prostorách k podnikání. Zkrátka si zapište za uši, že ať už jste jednotlivec nebo firma, musíte mít nad dodavateli energií kontrolu. Fyzické i právnické osoby, které srovnání nabídek energií neřeší, se v součtu nechávají ročně oškubat o stovky miliard.

Pojištění, kapitola sama pro sebe

Životní pojištění, úrazové pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti, havarijní pojištění, pojištění na cesty…

Oblastí, které si v životě můžete pojistit, vskutku není málo. A to má nejčastěji dva následky:

  1. Lidé se přestávají ve svých pojistkách orientovat, platí zbytečné peníze navíc a není nic výjimečného, že se pojistné oblasti v pojistkách duplikují.
  2. Při představě dalšího měsíčního výdaje tlačí na to, aby byla pojistná částka co nejmenší. Což vede k tomu, že sice mají pojistku, která je ovšem k ničemu, protože nepokrývá ani zdaleka to, co by pokrýt měla.

Co z toho plyne? I tak prostá záležitost, jako je pojištění, nabízí prostor, kde může domácnost ušetřit. Klidně i 1500,- za měsíc.

A co vaše pojištění? Je tak “akorát”?

Spočítejte si orientační výši ideální pojistky na míru.

Korunka ke korunce

Šetrnost obecně má vcelku špatnou pověst. Když dbáte o své peníze a přemýšlíte i nad drobnými zbytečnými výdaji, snadno získáte v okulárech pověst kolenovrta.

Ale mezi námi – záleží na tom?

Na pověsti nikoliv. Na šetrnosti rozhodně. Právě zdánlivě zanedbatelné výdaje mají tu nebezpečnou vlastnost, že dokážou nekontrolovatelně bobtnat.

Když srazíte nežádoucí výdaje na minimum, zjistíte, že i zde můžete jako domácnost ušetřit měsíčně i celé tisíce korun. Snadno si pak představíte, co takové tisíce představují v řádu let…

Oblasti, kde může téměř každá domácnost snadno ušetřit

Už víte, kde může vaše domácnost ušetřit?

Rádi vám pomůžeme ztenčit výdaje.

Spravovat souhlas s cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.