Moneytree, s.r.o.

Milostivé léto je šance, jak se uvolnit z dluhové pasti

pomocná ruka úroky

Stovky tisíc lidí mají od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 možnost se za zvýhodněných podmínek vykoupit z exekucí, které vznikly z veřejnoprávních dluhů. Zaplatí tedy výši původních dluhů bez sankcí a úroků. Pouze s náklady na ukončení exekuce ve výši 908 Kč.

Koho se milostivé léto týká?

Termín „milostivé léto“ je původně biblický výraz, který označuje odpuštění dluhů. Kdykoli, nejen v létě. Je to akce, která umožní lidem zbavit se exekucí vůči státu, kraji, městu, obci nebo jim vlastněných podniků (například nemocnic, pojišťoven, ale i dodavatelů energií jako je ČEZ nebo Pražská energetika).

Nejčastěji lidé dluží za zdravotní pojištění, koncesionářské poplatky České televizi nebo Českému rozhlasu, za jízdy načerno nebo za komunální poplatky u města nebo obce. Původně zanedbatelné dlužné částky pak (obvykle během let) narostou do obludných rozměrů.

Zájem na vyrovnání mají i pojišťovny, obce a města, protože dostanou zpět peníze, které by se k nim za standardní situace už s největší pravděpodobností nevrátily.

Jaké jsou podmínky?

Jak postupovat?

  1. Zjistěte výši nezaplacené jistiny, tedy výši původního dluhu bez sankcí a úroků za pozdní splácení. Pozor pokud jste v minulosti svůj dluh již spláceli, zbývající částka může být nižší než původní výše dluhu.
    Výši jistiny lze zjistit přímo u exekutora nahlédnutím do spisu, prostřednictvím doporučeného dopisu nebo datové schránky. Zároveň nezapomeňte exekutora informovat, že chcete při splátkách využít akci milostivé léto.
  2. K jistině přičtěte poplatek 908 Kč včetně DPH daných zákonem. Jsou to náklady na zastavení exekuce.
  3. Celou částku poslat na účet exekutora se všemi náležitostmi mezi začátkem listopadu a nejpozději začátkem ledna. Vyplatí se řešit celou situaci s předstihem, aby byl čas reagovat na případné nesrovnalosti.

Pokud vše proběhne správně, úrok z prodlení a další poplatky vám budou odpuštěny. A vy můžete začít s čistým štítem a tentokrát správně.

Pokud to se svým závazkem myslíte vážně, pak začněte tak, že si sestavíte svůj vlastní finanční plán. Ten vám nejen pomůže nastavit si cíle, ale ukáže i vám cestu, jak se k těmto cílům dostat. To je 50 % úspěchu. A pokud si k tomu vyberete i finančního trenéra, pak jste si přidali dalších 50% šanci na to, že se váš finanční plán uskuteční a vy si své sny skutečně splníte.

Pojďme se potkat.

Spravovat souhlas s cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.