Moneytree, s.r.o.

Jak spolehlivě poznat zlatokopku

Na mladé muže čeká v životě spousta nástrah. Jednou z nejničivějších katastrof, která kromě konta vyplení i mužovo sebevědomí, je sednout na lep zlatokopce. Jak ji bezpečně poznat a ušetřit si tak nemalé výdaje, čas a zlomené srdce?

Definice zlatokopky je snadná: nejde jí o vás, ale o vaše konto. Když o ně přijdete, přijdete i o ni. Dokonce ani v případě, že jste na společenském žebříčku dost vysoko a finančně zajištění, nemáte ji jistou. Vždycky se totiž najde někdo, kdo je o pár schůdků nad vámi a má víc.

Právě s takovým mužem vás po čase pravděpodobně opustí. A jeho opustí pro někoho ještě bohatšího. Je to drsnej svět, kámo…

Menší opáčko z evoluční biologie

Lamentovat nad tím nemá smysl. Je přirozené, že samice vyhledávají samce, kteří jsou v hierarchii smečky, stáda či hejna co nejvýše. Tedy ty nejsilnější, největší, kteří se z lovu nevracejí s prázdnou a umí ubránit teritorium. Takoví samečci budou mít velmi pravděpodobně i kvalitní genetickou výbavu a mláďata s nimi zplozená spíše přežijí v dravém konkurenčním boji.

My lidé to nemáme jinak. Jediný rozdíl je, že fyzickou zdatnost nahradily peníze a z nich plynoucí status. Dnes stačí, aby muž s úzkými rameny a širokým pasem, který měří metr padesát a je ošklivý jako žába, přijel na první rande v Porsche a hned působí jako princ na bílém koni.

Je totiž vidět, že má peníze. Že je schopen zajistit zdroje, o které se se ženou (a časem i s jejich dětmi) podělí. A o to jde.

Zlatokopky toho ale většinou o evoluční biologii vědí asi tolik jako prvok o odbarvování vlasů. Ony to celé vidí jako obchod: já ti dám svoje tělo, krásu a z ní plynoucí prestiž, a ty mi dáš bezstarostný život bez jakékoli práce.

Anatomie zlatokopky

Na první pohled ji poznáte podle typických druhových znaků: silikonem přifouknutá prsa, botoxem zvětšené rty, vysolárkovaná pleť, prodloužené řasy a vlasy, umělé nehty nalakované křiklavou, signální barvou, vysoké podpatky, kratičká sukně a šaty s velkorysým výstřihem. To vše zvyšuje její šance ulovit si svého „kořena“.

Zlatokopku lze nejčastěji zpozorovat na místech s vysokou koncentrací nagelovaných mužů ve špičatých botách jako jsou kluby a diskotéky. Tam se vlní do rytmu hudby a nechává zvát na drinky. Dalším oblíbeným revírem zlatokopky jsou obchodní centra, kde se může od hlavy k patě vybavit na lov a při cucání „latéčka“ vyhlížet kořist.

Často ji potkáte i v kadeřnických salónech, nehtových studiích a ve fitness klubech, kde cvičí výhradně „zadek a nohy“.

Jedná se o všežravce inklinujícího k držení šílených diet. Se svou postavou není nikdy spokojená, často končí v bludném kruhu bulimie/anorexie.

Její četbou jsou lifestylové časopisy plné obrázků a statusy jejích hrdinek na Instagramu.

Řekni mi, čím jezdíš, a já ti řeknu, jestli tě mám ráda

Jako muži vám může imponovat, jak dobře se zlatokopka vyzná v autech. Ne že by si sama vyměnila píchlou pneumatiku nebo rozuměla principu turbodmychadla. Zato přesně ví, jak vysoko si ta která značka auta stojí na statusovém žebříčku.

TIP: Pokud chcete mít jistotu, že vaše nová, až podezřele dobře vyvinutá známost není zlatokopka, půjčte si na první společné rande třeba řádně omlácenou felicii. Když odmítne nastoupit a uraženě odkráčí, jedná se o zlatokopku – a vy jste o fous unikl. Pokud nasedne, je to ta pravá. Fakt, že jezdíte parádním mercedesem, který vám otec daroval k osmnáctinám, bude dobrá holka brát jen jako bonus, nikoli jako neoddělitelnou součást vašeho vztahu.

Když jsme u vztahů… Opravdu blízký vztah má zlatokopka ke svojí sbírce bot, značkové kabelce a kadeřníkovi (ideálně gay). A samozřejmě i k vaší kreditce.

Manželství? Ano! Jinak se přece nebudeme moct rozvést.

Doba, kdy byli v kurzu sportovci, zejména známí fotbalisté a hokejisté, už je asi za námi (jsou rozebraní). Zlatokopky to dnes mají zkrátka těžší než jejich předchůdkyně. Nezbývá jim než lovit manažery z korporátů, developery, celebrity a čím dál častěji i politiky. Zvlášť naposled zmíněná skupina není ve srovnání se sportovci zas takové terno. Ale co, místo sexy těla má nová cílovka zlatokopek aspoň sexy mozek. Tedy, v některých případech.

Když už se zlatokopka rozhodne rozmnožit, tak s finančně zajištěným samcem, jehož co nejdříve pojme za manžela (protože s manželem se lze později případně rozvést a přijít tak k majetku). Spolu pak plodí děti s exotickými jmény. Málokdo v zamilovaném oblouznění myslí na věci jako je předmanželská smlouva nebo ukotvení majetkového vyrovnání. Když to vytáhnete, zlatokopka vytáhne silikony. Nebo hůř, začne plakat a vyčítat vám, že ji už nemáte rád.

Dříve lovily zlatokopky na diskotékách a VIP večírcích, kam se dostaly bůhvíjak. Nyní se masivně přesunuly na internet a loví přímo na seznamkách. Chlapi, co nemají na profilu fotku sporťáku, jsou bez šance. A taková zlatokopka si dnes při první konverzaci běžně řekne o peníze na telefonování.

Výsledek: Nabrnknout si zlatokopku může být pro vaše finance (a nakonec i pro sebevědomí) mnohem ničivější, než třeba investovat do akcií.

Spravovat souhlas s cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.