Moneytree, s.r.o.

Vztahy

Peníze hýbou světem. Jsou tématem, které se dříve či později začne řešit i ve vztazích. Provází nás v podstatě od dětství, kdy nás rodiče poprvé pošlou s padesátikorunou do sámošky, až po stáří, kdy řešíme důchod nebo závěť.

Co se v mládí naučíš… proč budovat dětem finanční návyky už od dupaček

Výplata z první brigády pryč během pár dní, “vysoké datum” několik dní před dalším vyplacením kapesného, po škole pár let žádné úspory ani nezbytné finanční rezervy, protože se vždycky naskytne něco, za co je potřeba všechno utratit. Přesně takto řada mladých lidí na startu života sklízí “ovoce” skutečnosti, že nám stále připadá důležitější nahustit do dětí letopočty a větné rozbory, místo toho, abychom je naučili hospodařit. Ačkoli všechno v životě není jen o penězích, pevné základy finanční gramotnosti by dnes měly být součástí dobré výchovy. Dětem i sobě do budoucna můžete ušetřit hromadu starostí.

Číst článek

Co se v mládí naučíš… proč budovat dětem finanční návyky už od dupaček

Vztahy

Jak konečně dodržet každoroční novoroční předsevzetí? Seznamte se se svým mozkem!

Známe to všichni, s novým rokem přicházejí předsevzetí. A to nejen nová, ale i ta staronová. S posilvestrovskou kocovinou se dostavuje i rekapitulace a to nejen předchozího večera, ale celého roku. A to je okamžik, kdy si lidé říkají: nebudu pít, přestanu, kouřit, začnu cvičit a zdravě jíst, budu trávit víc času s dětmi, začnu si spořit na důchod, udělám si pořádek v šatníku, účtech, vztazích. Jak na to, aby se to letos vydařilo? Základem úspěchu je pochopit, jak funguje váš mozek.

Číst článek

Jak konečně dodržet každoroční novoroční předsevzetí? Seznamte se se svým mozkem!

Vztahy

Načíst další