Moneytree, s.r.o.

Bydlení

Střecha nad hlavou je základ. Otázkou je, kde a za kolik chcete bydlet. Hypotéka, nájem, nebo byt na investici? Když jde o bydlení, je lepší způsob, jak se rozhodnout, než metoda „kámen, nůžky, papír“.

Vyhlížíte investiční nemovitost? Pozor, ať se nespálíte

Situace na realitním trhu je, mírně řečeno, napjatá. Nemovitostí je kritický nedostatek a my Češi je považujeme za jistotu jistot. A tak jsme do takzvaných investičních nemovitostí ochotní nasypat celoživotní úspory. Často ještě víc. Nemovitosti jsou investice jako každá jiná, mohou a nemusí se vám vyplatit. Na co byste si při výběru, nákupu i při otázce financování měli dát pozor?

Číst článek

Vyhlížíte investiční nemovitost? Pozor, ať se nespálíte

Bydlení

Užívejte života déle, splaťte hypotéku dříve

Spočítali jste si někdy, kolik přeplatíte bance na úrocích? A přemýšleli jste někdy o tom, že byste dobu splácení nejraději zkrátili? Jde to. Klidně i o 14 let, navíc s jedním milionem našetřeným stranou. A zároveň to pro vás nemusí znamenat žádné výdaje navíc.

Číst článek

Užívejte života déle, splaťte hypotéku dříve

Bydlení

Nepřepalte začátek, šetřete síly a splatíte hypotéku jako vítěz

Selský rozum nám velí zbavovat se dluhů splácením co nejvyšších částek v co možná nejkratším čase. Utáhnout si na nějaký čas opasek a být co nejdříve bez dluhů. U spotřebitelských úvěrů to není zas takový problém, ke splácení hypotéky, která představuje zpravidla závazek na několik desítek let, se však hodí přistupovat trošku jinak. Proč? Protože trh nabízí možnosti, pomocí kterých můžete být po splacení hypotéky klidně i pár set tisíc v plusu. Bez nervů a dřiny.

Číst článek

Nepřepalte začátek, šetřete síly a splatíte hypotéku jako vítěz

Bydlení

Jak na hypotéku

Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení anebo si pořídit nemovitost jako druh investice za pomocí hypotéčního úvěru, pak jistě víte, že se jedná o dlouhodobý…

Číst článek

Jak na hypotéku

Bydlení

Bydlení na koleji? Jde to i jinak

Studentská léta jsou nejlepší léta života. S tím se možná dá souhlasit. Horší už je to s bydlením na kolejích – to se často podobá spíš boji o přežití. Pojďme si to trochu přiblížit.

Číst článek

Bydlení na koleji? Jde to i jinak

Bydlení

Nájem nebo do vlastního? Poradíme!

V České republice je bydlení ve vlastním stejně populární jako plakáty Justina Timberlaka v dívčích pokojích – v nájmu u nás totiž žije pouhých 20 % lidí! Přitom v takovém Německu je poměr mezi bydlením ve vlastním a v nájmu zhruba 50/50. Kde se mezi Čechy vzala ta obrovská touha vlastnit nemovitost? A je pro vás výhodnější hypotéka nebo nájem?

Číst článek

Nájem nebo do vlastního? Poradíme!

Bydlení