Moneytree, s.r.o.

Bydlení

Střecha nad hlavou je základ. Otázkou je, kde a za kolik chcete bydlet. Hypotéka, nájem, nebo byt na investici? Když jde o bydlení, je lepší způsob, jak se rozhodnout, než metoda „kámen, nůžky, papír“.

Jak dobré je pojištění na zaplacení faktur?

Kdo z nás občas jednou za měsíc nezaláteří nad složenkami anebo inkasem. Komu z nás by se občas nehodili složenkové prázdniny? Banky a pojišťovny vytušili naše emoce a uvedli na trh pojistný produkt. Jak je tento produkt kvaliltní se můžete dozvědět v následujícím článku.

Číst článek

Jak dobré je pojištění na zaplacení faktur?

Bydlení

Co dělá inflace s úrokovými sazbami aneb sbohem levná hypotéko

Za hypotéky si teď připlatíte, průměrná úroková sazba roste už osm měsíců v řadě, ale zájem o hypotéky neklesá. Alespoň prozatím. Co dělá s úrokovými sazbami inflace a Česká národní banka? Je opravdu na sjednání hypotečního úvěru pozdě, nebo se s tím dá ještě něco dělat?

Číst článek

Co dělá inflace s úrokovými sazbami aneb sbohem levná hypotéko

Bydlení

Poškozený majetek. Jak postupovat, aby jednání s pojišťovnou proběhlo hladce

Příroda v posledních měsících znovu ukázala, jak ničivé dokážou živly být. Jen za letní bouře a tornádo na Moravě evidují pojišťovny škody za bezmála pět miliard korun.  Vypořádat se s následky takových událostí pomůže právě vhodně zvolené pojištění. Při nahlášení a likvidaci škod doporučujeme dodržet několik zásad, aby vám pojišťovna poskytla odpovídající náhradu. Jak správně postupovat, když majetek poškodí nejen vítr, voda nebo oheň? Pomůžeme vám.

Číst článek

Poškozený majetek. Jak postupovat, aby jednání s pojišťovnou proběhlo hladce

Bydlení

Čím delší, tím lepší. Nesledujte jen úrok, ale také délku fixace

Na hypotéce není zdaleka důležitý jen úrok. Neméně podstatnou roli mimo jiné sehrává délka fixace hypotéky. Hlavně dnes, kdy můžeme očekávat, že úrokové sazby hypoték s největší pravděpodobností půjdou nahoru a nahoře se budou držet i v příštích letech. O tom, co máte a nemáte dělat při sjednávání hypotéky, aby vám za pár let nezůstaly jen oči pro pláč, se tentokrát rozepíšeme poněkud obsáhle. Přece jen, jde tu o velké peníze.

Číst článek

Čím delší, tím lepší. Nesledujte jen úrok, ale také délku fixace

Bydlení

Léto vyrábí chataře i stavebníky. Jak to udělat, aby se vám rekonstrukce zbytečně neprodražila?

Na cestováním stále visí otazníky, takže se řada lidí vrací k chataření v tuzemsku. Další početná skupina se chystá přes léto zvelebovat stávající nebo budoucí obydlí. Novodobá lidová slovesnost praví, že rekonstrukce zpravidla stojí podstatně víc, než stavitel na začátku předpokládá. Velmi často rekonstrukci paradoxně prodražuje snaha ušetřit. Co ještě (ne)máte dělat proto, aby se vám podařilo vejít do rozpočtu, který stanovíte na začátku?

Číst článek

Léto vyrábí chataře i stavebníky. Jak to udělat, aby se vám rekonstrukce zbytečně neprodražila?

Bydlení

Vyhlížíte investiční nemovitost? Pozor, ať se nespálíte

Situace na realitním trhu je, mírně řečeno, napjatá. Nemovitostí je kritický nedostatek a my Češi je považujeme za jistotu jistot. A tak jsme do takzvaných investičních nemovitostí ochotní nasypat celoživotní úspory. Často ještě víc. Nemovitosti jsou investice jako každá jiná, mohou a nemusí se vám vyplatit. Na co byste si při výběru, nákupu i při otázce financování měli dát pozor?

Číst článek

Vyhlížíte investiční nemovitost? Pozor, ať se nespálíte

Bydlení

Užívejte života déle, splaťte hypotéku dříve

Spočítali jste si někdy, kolik přeplatíte bance na úrocích? A přemýšleli jste někdy o tom, že byste dobu splácení nejraději zkrátili? Jde to. Klidně i o 14 let, navíc s jedním milionem našetřeným stranou. A zároveň to pro vás nemusí znamenat žádné výdaje navíc.

Číst článek

Užívejte života déle, splaťte hypotéku dříve

Bydlení

Nepřepalte začátek, šetřete síly a splatíte hypotéku jako vítěz

Selský rozum nám velí zbavovat se dluhů splácením co nejvyšších částek v co možná nejkratším čase. Utáhnout si na nějaký čas opasek a být co nejdříve bez dluhů. U spotřebitelských úvěrů to není zas takový problém, ke splácení hypotéky, která představuje zpravidla závazek na několik desítek let, se však hodí přistupovat trošku jinak. Proč? Protože trh nabízí možnosti, pomocí kterých můžete být po splacení hypotéky klidně i pár set tisíc v plusu. Bez nervů a dřiny.

Číst článek

Nepřepalte začátek, šetřete síly a splatíte hypotéku jako vítěz

Bydlení

Jak na hypotéku

Pokud si chcete pořídit vlastní bydlení anebo si pořídit nemovitost jako druh investice za pomocí hypotéčního úvěru, pak jistě víte, že se jedná o dlouhodobý…

Číst článek

Jak na hypotéku

Bydlení

Bydlení na koleji? Jde to i jinak

Studentská léta jsou nejlepší léta života. S tím se možná dá souhlasit. Horší už je to s bydlením na kolejích – to se často podobá spíš boji o přežití. Pojďme si to trochu přiblížit.

Číst článek

Bydlení na koleji? Jde to i jinak

Bydlení

Nájem nebo do vlastního? Poradíme!

V České republice je bydlení ve vlastním stejně populární jako plakáty Justina Timberlaka v dívčích pokojích – v nájmu u nás totiž žije pouhých 20 % lidí! Přitom v takovém Německu je poměr mezi bydlením ve vlastním a v nájmu zhruba 50/50. Kde se mezi Čechy vzala ta obrovská touha vlastnit nemovitost? A je pro vás výhodnější hypotéka nebo nájem?

Číst článek

Nájem nebo do vlastního? Poradíme!

Bydlení

Spravovat souhlas s cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.