Moneytree, s.r.o.

Práce

Bez práce nejsou koláče. To je sice pravda, ale nic se nemá přehánět. Rovnováha mezi prací a osobním životem se těžko hledá, ještě těžší je si ji udržet. V této rubrice se vám pokusíme poradit, jak na to.

Jak rozběhnout vlastní byznys? Inspirujte se příběhy volnonožců

Nejdřív EET, pak Covid. Živnostníci mají za sebou mimořádně těžké období a jen těžko říct, jestli se schyluje na lepší časy. Těžké období se mnohým více méně podařilo překonat například i díky dotacím na bezúročné podnikatelské půjčky. Poslechněte si inspirativní příběhy českých volnonožců se zlatýma rukama.

Číst článek

Jak rozběhnout vlastní byznys? Inspirujte se příběhy volnonožců

Práce

Proč mít životní pojištění a jak a u koho si ho správně nastavit?

Většina lidí chybně nastavené životní a rizikové pojištění. A to buď z nepochopení fungování samotného produktu, ze snahy ušetřit anebo čistě ze strachu, že naletí. A přitom životní pojištění jako součást snížení rizika před nečekanou událostí má být pevným kořenem každého finančního rozpočtu. Ať osobního anebo rodinného.

Číst článek

Proč mít životní pojištění a jak a u koho si ho správně nastavit?

Práce

Nová důchodová reforma je na světě! Co může znamenat pro vás?

Někteří určitě zaregistrovali zvěsti o nové důchodové reformě. Návrh z pera důchodové komise, jejíž předsedkyní je uznávaná ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová, reaguje na jednu krajně alarmující skutečnost. Důchodců bude brzy víc než ekonomicky činných. A pokud se nic nezmění, důchody v roce 2030 klesnou plošně o 11 %. A to je nezanedbatelná částka. S jakými kroky návrh počítá a proč?

Číst článek

Nová důchodová reforma je na světě! Co může znamenat pro vás?

Práce

Důchody – je čeho se obávat?

Článek pro ty, co chtějí více vědět o důchodovém systému v České republice. Znát jeho dobré, ale i záporné vlastnosti a tím se lépe připravit i na tuto fázi života.

Číst článek

Důchody – je čeho se obávat?

Práce

Nejlepší recept na work-life balance? Staňte se rentiérem!

Peníze se – ať chceme nebo ne – týkají nás všech, jsou nedílnou součástí našich životů. Pracujeme, abychom je vydělali, žijeme, abychom si je užívali. Na stránkách Klif magazínu se pokusíme dobrat k tomu, jak vyřešit, aby peníze nekontrolovaly nás, ale my je. Prostě abychom měli ve financích klid.

Číst článek

Nejlepší recept na work-life balance? Staňte se rentiérem!

Práce

Digitální nomádi: Mýtus o kanceláři na pláži a zajištěném stáří

Z digitálního nomádství se ve světě „chytré“ práce stala móda. Určitě máte ve svém okolí někoho, koho jste: a) dlouho neviděli, b) jehož Facebook je plný fotek z cest po světě, c) plážových zátiší s bosýma nohama a notebookem pod palmami, d) statusů o tom, jak moc je při tom všem za vodou (doslova). Ale stejně jako úzké roztrhané džíny nesluší zdaleka každému, ani digitální nomádství není pro všechny. Proč?

Číst článek

Digitální nomádi: Mýtus o kanceláři na pláži a zajištěném stáří

Práce

Vědci varují: Mileniálové jsou ohrožený druh

Mileniálové, známí také jako Generace Y, budou podle vědců brzy ohroženým druhem. Čeká je totiž hromadné vyhoření. Mají k tomu ty nejlepší předpoklady: narodili se do doby technologií, které jsou sice dobrým sluhou, ale špatným pánem. Když jste dřív přišli z práce domů, byli jste prostě doma. Dnes jsou lidé doma také, ale pouze tělem – duchem lítají ve virtuální realitě a řeší práci.

Číst článek

Vědci varují: Mileniálové jsou ohrožený druh

Práce

Cítíte, že to chce změnu? Zkuste práci z pláže!

Co byste řekli na to, vyměnit kancelářský open space za opravdový open space? Za dodělanou práci se odměnit čerstvým kokosem a o polední pauze si zaplavat v oceánu? Tak vypadá práce z pláže. Inspirujte se příběhem Stáni Mrázkové a změňte svůj život od základu – k lepšímu, šťastnějšímu, svobodnějšímu.

Číst článek

Cítíte, že to chce změnu? Zkuste práci z pláže!

Práce

Podnikáním ke svobodě, švarcsystémem do kriminálu

Na počátku 90. let si benešovský podnikatel Miroslav Švarc sedl, zamyslel se a našel způsob, jak ušetřit na sociálním a zdravotním pojištění. Všem zaměstnancům dal výpověď a pak je vzal všechny zpátky, ale už jako dodavatele pracující na živnostenský list.

Číst článek

Podnikáním ke svobodě, švarcsystémem do kriminálu

Práce

Spravovat souhlas s cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.